Достапни линкови

Првиот човек на ОН Бан Ки Мун во Кабул


Генералниот Секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун пристигна во Кабул на разговори со Авганистанскиот Претседател Хамид Карзаи и неговиот противник Абдула Абдула, кој објави дека се повлекува од вториот изборен круг на 7 Ноември поради ,според него, необезбедени услови за транспарентно и фер гласање. Вториот круг беше организран откако истрагата на Обединетите Нации покажа злоупотреби во првата рунда претежно во корист на Хамид Карзаи.
XS
SM
MD
LG