Достапни линкови

Милибанд пристигна во Русија


Британскиот секретар за надворешни работи Дејвид Милибанд, пристигнал во Русија во дводневна посета. Целата на посетата е подобрување на руско-британските односи . Милибанд денеска се сретна со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, но денeшните разговори билe приватни. Утре ќе имаат работна средба, а Милибанд планира да се сретне и со руски бизнисмени и политичари.

XS
SM
MD
LG