Достапни линкови

Повик до ОН за состанок за израелската агресија во Ерусалим


Најголемата светска исламска организација, го повика Советот за безбедност на ОН, да одржат состанок за израелската агресија над светите места во Ерусалим. Организацијата на Исламската конференција ги повика земјите членки и Русија која има статус на наблудувач да побараат итен состанок за израелското кршењето на меѓународното право во Ерусалим и скрвнавењето на светите места
XS
SM
MD
LG