Достапни линкови

Пакистан се надева дека ќе ги победат Талибанците до зимата


Пакистанскиот министер за надворешни работи, Махмуд Шах Мохамед Куреши, изјавил дека вооружените сили се надеваат дека до почетокот на зимата ќе ги победат талибански милитанти во планинскиот регион долж границата со Авганистан . Тој изјавил дека офанзивата во Јужен Вазиристан е многу успешна , и дека отпорот не бил толку силен како што очекувале.
XS
SM
MD
LG