Достапни линкови

Поплави во Турција,едно бебе се удавило


Едно шетсмесечно бебе се удавило во поплавите во Турција, јавуваат турските медиуми.Спасувачите се обиделе да го спасат бебето и таткото , но бебето се удавило. Од четврток, голем дел од Турција е зафатена од поројни дождови, при што се поплавени десетици куќи.
XS
SM
MD
LG