Достапни линкови

Русија и САД се на пат да потпишат договор за нуклеарно разоружување


Русија и САД се на пат да потпишат нов договор за намалување на нуклеарното оружје, соопштил високиот руски советник Аркади Дворковиќ . Тој изјавил дека новиот договор ќе значи огромен напредок за светот во контролата на оружјето. Новиот договор треба да го замени оној склучен во 1991-та, кој истекува во декември оваа година.

XS
SM
MD
LG