Достапни линкови

Во Јужен Вазиристан убиени 7 милитанти


Најмалку 7 талибанци биле убиени денеска во офанзивата на пакистанската војска во Јужен Вазиристан, соопштиле пакистанските власти. Офанзивата против упориштата на талибанците започна на 12 октомври . Во офанзивата учествуваат 30 илјади војници. Според пакистанските власти во Јужен Вазиристан има околу 10 илјади локални бунтовници и 1.500 странци.

XS
SM
MD
LG