Достапни линкови

Железничка несреќа во Индија, 11 загинати


Најмалку 11 луѓе загинале, а 35 се повредени, кога патнички воз се судрил со камион во Индија, соопштија официјални лица.
Железничките власти го обвиниле возачот на камион за несреќата. Бројот на железнички несреќи во Индија е голем, но властите велат дека сепак бројот оваа година е намален во однос на минатите. Оваа година во Индија имало околу 190 за разлика од минатата кога имало 325 несреќи.

XS
SM
MD
LG