Достапни линкови

Немири во Јемен, 1 војник загинал


Еден војник е убиен, а еден човек бил ранет во јужен Јемен во судирите меѓу полицијата и исламистичките милитанти. Претходно членовите на таканаречената група Џихад напаѓале владини згради и блокирале патишта,изјави официјален претставник . Западните земји и Саудиска Арабија, се плашат дека немирите во северниот дел на Јемен ќе ескалираат и дека ќе ја дестабилизираат земјата.


XS
SM
MD
LG