Достапни линкови

Абдула ги повика симпатизерите да не гласаат


Абдула Абдула ги повика неговите приврзаници да не гласаат на вториот изборен круг за претседател на Авганистан, кој треба да се одржи на 7 ноември. Опозициониот кандидат за претседател на Авганистан, Абдула Абдула претходно објави дека се повлекува од изборите. Тој пред своите подржувачи изјавил дека се повлекува од изборниот процес , бидејќи владата не исполнила минимум услови за фер избори. Абдула изјавил дека не му било лесно да ја донесе одлуката за повлекување од изборите

XS
SM
MD
LG