Достапни линкови

Несреќа во Индонезија, 8 мртви


Најмалку осум луѓе загинале, а повеќе од десетина се повредени , денеска кога патнички автобус се судрил со камион во Индонезија . Несреќата се случи утрово кога возачот на автобусон не успеал да го избегне камионот со цемент кој доаѓал од спротивната насока. Автобусот превезувал 65 луѓе кои тргнале на аџилак.

XS
SM
MD
LG