Достапни линкови

Хеликоптерска несреќа во Полска, загинале 3 граничари


Тројца полски граничари загинале кога нивниот хеликоптер се урнал на белоруската страна на границата,соопштиле спасувачите на противпожарна бригада .Граничарите биле во рутинска патрола, хеликоптерот изчезнал синоќа, а остатоците биле пронајдени утрово на 200 метри од полската граница. Не се знаат причините за несреќата.
XS
SM
MD
LG