Достапни линкови

Абдула се повлече од изборите


Опозициониот кандидат за претседател на Авганистан, Абдула Абдула објави денеска дека тој се повлекува од вториот круг на претседателските избори ,кои треба да се одржат на 7 ноември. Тој пред своите подржувачи изјавил дека се повлекува од изборниот процес , бидејќи владата не исполнила минимум услови за фер избори. Абдула изјавил дека не му било лесно да ја донесе одлуката за повлекување од изборите
XS
SM
MD
LG