Достапни линкови

Во Канада уапсени двајца кои проповедале против Владата


Канадската полиција уапсила двајца обвинети дека се вклучени во организиран криминал. Двајцата уапсени учествувале во исламистички акции и проповедале насилство против Владата. Тие се приврзаници на радикалната Детроитска џамија. Нивниот водач , радикален исламистички свештеник , се убил вчера откако одбил да се предаде на полицјата.
XS
SM
MD
LG