Достапни линкови

Нема предвремени избори во Турција


Нема да има предвремени избори во Турција, изјавил денеска премиерот Реџеп Таип Ердоган. Тој изјавил дека отсега, изборите ќе се одвиваат на одредениот датум со отстапување од еден или два месеци. Изјавата на Ердоган доаѓа, откако некои медиуми објавија дека Владата ја разгледува можноста за предвремени избори, пред оние редовните кои треба да се одржат во 2011-та.
XS
SM
MD
LG