Достапни линкови

Украина со мерки против новиот грип


Во Украина се затворени училиштата и забранети се кино проекции и одржување на концерти, како обид да се спречи епидемијата на свински грип. Претседателот Виктор Јушченко изјави дека 48 лица починале, а над 150 илјади се заболени. Украинските медуими соопштуват дека недостига вакцината против новиот грип .
XS
SM
MD
LG