Достапни линкови

Во Русија, убиени 11 милитанти и 1 полицаец


Единаесет осомничени милитанти и еден полицаец се убиени денеска во Северен Кавказ во Русија. Регионалниот портпарол на Министерството за внатрешни работи, изјавил дека четворица милитанти биле убиени во Дагестан откако отвориле оган кон полициска патрола, тројца милитанти биле пронајдени мртви во нивниот автомобил, а останатите тројца милитанти и еден полицаец загинале во престрелка во Чеченија
XS
SM
MD
LG