Достапни линкови

Во Хрватска починал човек од свински грип


Во Хрватска денеска починал човек заразен со свински грип, што е прва жртва на овој грип во земјата, пренесуваат хрватските медиуми. Веста за смртта ја потврдил директорот на болницата, но од министерството за здравство сеуште нема потврда.


XS
SM
MD
LG