Достапни линкови

Абас:Нема преговори со Израел


Палестинскиот претседател Махмуд Абас и пренел денеска на американскиот државен секретар Хилари Клинтон, дека нема да се согласи на повторни мировните преговори со Израел , се додека не се замрзне процесот со еврејските населби.
Клинтон е посета на Средниот Iсток во рамките на процесот за продолжување на мировните договори меѓу Палестина и Израел.Утре се среќава со израелскиот премиер Бенјамин Нетенјаху


XS
SM
MD
LG