Достапни линкови

Клинтон се сретна со Махмуд Абас


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон се сретна денеска со палестинскиот претседател Махмуд Абас во Абу Даби. Нема детали од нивниот разговор. Утре Клинтон заминува за Израел да се сретне со тамошниот премиер Бенјамин Нетенјаху. Посетата на Средниот Исток е дел од процесот за помирување на Израел и Палестина.
XS
SM
MD
LG