Достапни линкови

Тајфун на Филипини, 7загинати


Најмалку 7 луѓе загинале на Филипините, откако ги погоди тајфун, трет по ред за само еден месец. Тајфунот со јачина од 160 километри на час, предизвикал матријални штети, неколу луѓе сеуште се водат за ичезнати, а властите евакуирале околу 115 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG