Достапни линкови

ОН загрижени од недоволната безбедност во Багдад


Специјалниот пратеник на Обединетите нации Оскар Фернандез Таранко од утре ќе престојува во Багдад за да ја испита безбедноста во градот откако во серијата напади врз владини објекти беа убиени стотици луѓе во изминатава недела. Ирачките власти обвинија дека зад овие напади стои Сирија.
XS
SM
MD
LG