Достапни линкови

Во Србија, приведени 500 луѓе


Припадници на српското министерство за внатрешни работи изутрината привеле околу 500 луѓе во неколку градови на Србија, изјави министерот Ивица Дациќ, додавајќи дека акцијата била во рамките на борбата против трговијата со дрога. Тој прецизира дека притоа биле претресени повеќе од 600 објекти на целата територија на Србија.

XS
SM
MD
LG