Достапни линкови

Пиратите бараат 7 милиони долари за британски брачен пар


Пиратите од Сомалија побарале 7 милиони долари за ослободување на британскиот брачен пар чија јахта била грабната во Индискиот океан во близина на брегот на Африка. Еден од пиратите телефонирал во Би Би Си при што изјавил дека Рејчел и Пол Чендлер ќе бидат ослободени само доколку наскоро им биде исплатена бараната сума долари. Според некои извештаи, сомалиските пирати досега примиле милиони долари за откуп на грабнати бродови.
XS
SM
MD
LG