Достапни линкови

САД симната забраната за влез на ХИВ позитивните


Американскиот Претседател Барак Обама ја симна забраната за патување во земјата на лицата позитивни на ХИВ вирусот. Соединетите Држави беа меѓу десетината земји во светот кои забрануваа влез за лицата заболени од Сида.
XS
SM
MD
LG