Достапни линкови

На Авганистан му треба по чесна влада


Претседателот на Светската Банка Роберт Зелик смета. дека на Авганистан му е потребна почесна и реформски ориентирана влада. Тој во текст за Вашингтон пост пишува дека мора да се засили финансискиот менџмент и да создаде силен линк меѓу безбедноста и развојот.

XS
SM
MD
LG