Достапни линкови

Во Македонија уште 2 случаи на свински грип


Министерот за здравство Бујар Османи денеска изјави дека се потврдени уште два нови случаи на зболени од новиот грип во Македонија, еден маж и една жена кои престојувале во Холандија и во Србија. Досега во Македонија се потврдени 46 случаи на заболени од новиот грип. Османи истакна дека е набавена вакцина, која се очекува да биде дистрибуирана во Македонија во ноември.
XS
SM
MD
LG