Достапни линкови

Хилари Клинтон утре на средби со Абас и НетанјахуАмериканскиот државен секретар Хилари Клинтон, која денеска ја завршува посетата на Пакистан, утре во Абу Даби ќе има средби со лидерите на Обединетите Арпаски Емирати, но и со палестинскиот претседател Махмуд Абас. Според израелското радио, Клинтон ќе го посетии Израел, каде што ќе се состане со премиерот Бенјамин Нетанјаху. Посетата на Хилари Клинтон на регионот се смета како уште еден поттик за обновување на блиско-источниот мировен процес.
XS
SM
MD
LG