Достапни линкови

Раст на американската економија, но рано е за задоволство


Растот на американската економија во третиот квартал е добра вест, оцени шефот на Меѓународниот Монетарен Фонд Доминик Штраус Кан, предупредувајки дека сепак е прерано за прогласување победа. Клучен проблем сеуште е големата невработеност, изјави Штраус Кан.
XS
SM
MD
LG