Достапни линкови

Оазата на морињата заплови...


Најголемиот светски окенаски крстосувач денеска исплови од Финска, каде што е направен, кон своето матично пристаниште во Флорида. Оазата на морињата е брод долг 360 метри. Направен е од Јужно корејската СТХ и чини 1,4 милијарди долари. Има парк, ктралско шеталиште, базени и спортиски зони.
XS
SM
MD
LG