Достапни линкови

Клинтон и Мичел во Израел


Американската државна секретарка Хилари Клинтон ја завршува тридневнмата посета на Пакистан. Турнејата Клинтон ќе ја продолжи со посетата на Израел. Американскиот пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел денеска ќе разговара со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху.
XS
SM
MD
LG