Достапни линкови

Нова американска база во Романија


Пентагон за изградбата на нова американска воена база во Романија, ќе потроши 50 милиони долари, пренесува романската агенција Медиафакс. Базата во зоната на Црно Море, се гради за 1600 војници и треба да биде завршена за 2 месеци. Досега американските војници ја користеа романската база. Според агенцијата, Пентагон ќе гради база и во Бугарија
XS
SM
MD
LG