Достапни линкови

Состанок на ОН за Авганистан


Советот за безбедност на ОН, денеска треба да одржи состанок за состојбите во Авганистан. На состанокот кој ќе се одвива зад затворени врати , ќе се обрати генералниот секретар Бан Ки Мун, пред 15-те членови на Советот. Средбата доаѓа на еден ден откако беше нападнат објект на ОН во Кабул ,при што загинаа 5 вработени во организацијата. Талибанците ја презедоа одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG