Достапни линкови

Клинтон во посета на Средниот Исток


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон,овој викенд ќе се сретне со израелскиот премиер Бенјамин Нетенјаху и со палестинскиот претседател Махмуд Абас. Клинтон на средбата ќе биде придружувана од специјалниот преговарач за Средниот Исток, Џорџ Мичел. Сеуште не се утврдени точното време и локацијата на средбите.

XS
SM
MD
LG