Достапни линкови

Фуере:ЕУ ги поттикнува и двете страни за решавање на спорот за името.


Погрешна е претставата дека ЕУ врши повеќе притисок врз Македонија за решавање на спорот со името, изјави денеска евроамабасадорот Ерван Фуере, за време на дискусијата на тема „Напредокот на Западен Балкан во извештаите на Европската комисија“ во организација на Советот за глобална соработка. Многу пати беше јасно кажано дека се поттикнуваат двете страни, изјавил Фуере.
XS
SM
MD
LG