Достапни линкови

Нема зголемување на платите за администрацијата


Во Буџетот за 2010-та не се предвидени пари за зголемување на платите на јавната администрација, но ако економијата се подобри не се исклучува можноста платите да им се зголемат, изјавил денеска министерот за финансии Зоран Ставревски.
И, ММФ препорачаа замрзнување на палтите во услови на економска криза.
XS
SM
MD
LG