Достапни линкови

Во Босна уапсени тројца осомничени за геноцидот во Сребреница


Полицијата во Босна уапсила тројца басански срби осомничени дека учествувале во масакарот во Сребреница. Полицискиот портпарол Борис Грубешиќ, изјавил дека осомничените за геноцид биле уапсени во средата во источна Босна .Силите на босанските срби убија 8 илјади муслимански мажи и момчиња во Сребреница во 1995-та.

XS
SM
MD
LG