Достапни линкови

ФБИ уби радикален имам кој сакал исламска држава во САД


Американските федерални власти соопштуваат дека, во Детроит, убиле лидер на радикална фундаменталистичка сунитска организација. Американското обвинителство соопштува дека Лакман Амин Абдула бил убиен вчера, во престрелка со федералните агенти во стовариште во Дерборн, близу до Детроит.
Властите велат дека Абдула е имам на радикална организиција која сака да воспостави исламска држава во САД.
XS
SM
MD
LG