Достапни линкови

Сончево време со мала до умерена облачност


Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, особено во североисточните и источните делови. Ќе дува северен ветер.
Утринската температура се движи од нула до седум, а дневната од 13 до 19 степени.
Во Скопје слично време со температира од три до 16 степени.
XS
SM
MD
LG