Достапни линкови

Запленети рекордно количество цигари


Властите во Ирска заплениле 120 милиони шверцувани цигари, соопштила денеска канцеларијата на ЕУ за борба против измами. Вредноста на цигарите се проценува на повеќе од 40 милиони евра и според наводите на Канцеларијата тоа е една од најголемите пратки што се запленети во ЕУ.
XS
SM
MD
LG