Достапни линкови

Белата куќа ги осуди нападите во Пакистан и во Авганистан


Белата куќа , денеска ги осуди милитантните напади во Авганистан и во Пакистан и изрази сочувство до семејствата на жртвите.
Портпаролот на Белата куќа ,Роберт Гибс, изјави дека нападот на објект на ОН во Кабул , иако беше обид да се наруши вториот круг на изборите нема да успее во тоа. Бомбашкиот напад на пазар во Пакистан , покажа до кој степен екстремисти можат да одат и колкава закана се за Пакистан и за САД, изјавил Гибс.

XS
SM
MD
LG