Достапни линкови

Училиштата во Грција се затвараат поради свинскиот грип


Многу училишта во Грција се затворени поради новиот грип, јавуваат грчките медиуми. Во Солун три училишта ќе бидат затворени 7 дена. Иако властите укажуваат на тоа дека нема опасност од ширење на свинскиот грип, истражувањата покажале дека граѓаните се скептични кон вакцината.
XS
SM
MD
LG