Достапни линкови

Меркел и формално уште еден мандат како канцелар


Германскиот парламент денеска и формално и даде уште еден мандат на канцеларката Ангела Меркел. Таа најави дека приоритет на новата владина коалиција ќе биде – германската економија да излезе од финансиската криза уште посилна.
XS
SM
MD
LG