Достапни линкови

5 училишта затворени во Бугарија поради свински грип


5 училишта во централна Бугарија се затворени поради епидемија од новиот грип, соопшти денеска бугарското министерство за здравство. Според истиот извор, досега биле потврдени 204 случаи на заболени. Во понеделникот во Софија еден 32-годишен маж почина од вирусот на новиот грип.
XS
SM
MD
LG