Достапни линкови

Уапсени 7-мина пирати во близина на Сомалија


Воени бродови на Европската Унија заробиле 7-мина пирати во близина на брегот на Сомалија, откако два глисера нападнале еден француски рибарски брод. Германски воен брод и шпански хеликоптер веднаш интервенирале и ги уапсиле напаѓачите.
XS
SM
MD
LG