Достапни линкови

Нападната полициска станица во предградие на Атина4-ца напаѓачи со моторцикли стрелале со Калашњикови врз полициска станица во предградие на Атина, при што 6-мина полицајци биле повредени, од кои двајца потешко. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападот. Претседателот Каролос Папуљас го осуди нападот, оценувајки го како терористички акт. Според аналитичарите, овој напад е прв тест за новата грчка влада во битката против екстремизмот во земјата.
XS
SM
MD
LG