Достапни линкови

Подобрување на кинеско - американските воени односи


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс повика на вистински дијалог со Кинеската Армија. Тој во Пентагон се состана со високи кинески воени претставници, а според аналитичарите, овој состанок е знак за подобрување на воените односи меѓу Кина и Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG