Достапни линкови

Доларот долго време ќе биде главна валута


Американскиот секретар за финансии Тимоти Гајтнер изјави дека доларот уште долго време ќе биде главна светска валута за девизните резерви. Тој додаде дека американската економија зајакнува, но оти не е сеуште целосно заздравена.
XS
SM
MD
LG