Достапни линкови

Ракетна престрелка Израел - јужен Либан


Израелските сили соопштија дека една ракета од типот Каќуша, истрелана од Либан, паднала во близина на израелскиот град Кириат Шмона, но немало повредени. Како одговор, израелската артилерија истрелала најмалку 8 проектили врз јужен Либан.
XS
SM
MD
LG