Достапни линкови

Груевски во посета на Брисел


Премиерот Никола Груевски денеска ќе се сретне со комесарот за проширување на Европската унија Оли Рен во Брисел. Премиерот Груевски за време на престојот ќе оствари средба и со високиот претставник на ЕУ за заедничка надворешна и безбедносна политика Хавиер Солана. Груевски во четврток ќе учествува и на самитот на европските народни партии.
XS
SM
MD
LG